Co należy zrobić, kiedy nie panujemy nad własnymi myślami?

Spodziewałbyś się, że zdarzają się takie momenty, w których nasza głowa odmawia posłuszeństwa? Ciało jasno daje nam do zrozumienia, że bardzo czegoś chce, że będzie w stanie to zrobić, że potrafi, lecz umysł pozostaje daleko w tyle i nie wiemy, co z tym zrobić. Wtedy z pomocą przychodzi trener mentalny.

Trener mentalny – dlaczego właśnie on?

Coraz powszechniej zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy pobocznej motywacji, żeby poradzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami dnia codziennego. Nie mamy odwagi uwierzyć w swoje umiejętności albo gubimy siłę do działania. Nawet jeśli na początku niczego się nie obawiamy, nadchodzi w końcu moment, w którym nasz rozmach zaczyna słabnąć. Całkowicie normalną koleją rzeczy jest to, że w pewnym momencie czujemy, że się wypaliliśmy. Najlepszym sposobem na odwrócenie takiego stanu rzeczy jest motywacyjny kopniak od kogoś, kto wie, jak motywować – a to już rola trenera mentalnego.

Z tego typu wsparcia chętnie korzystają sportowcy. Jednakże pojawia się on również na drodze tych osób, które planują odmienić swoje życie codzienne. Chcą lepiej się prezentować oraz nie przestają o to walczyć, a każde, również najmniejsze niepowodzenie sprawia, że całkowicie tracą silną wolę. Trener mentalny ma niejeden sposób na to, aby nie przejmować się porażkami.

Dlaczego to ma zadziałać?

Praca trenera mentalnego bez wątpienia nie należy do najłatwiejszych. Będzie wymagać wyjątkowej pobłażliwości, a ponadto znajomości teorii psychologii. Nie jest to również obszar dla osób, które mają problemy z kontakem z ludźmi. Muszą posiadać w sobie wielką pewność – przekonanie odnośnie własnej osoby. Poza tym muszą kochać nade wszystko rozmowę z ludźmi.

Może nie potrafisz sobie wyobrazić, ile tkwi w Tobie siły. Jeśli wmówisz sobie, że czegoś nie zmienisz, stanie się to rzeczywistością – również jeśli posiadasz ogromne predyspozycje do realizacji swojego ambitnego celu. Przyczyną może być nawet jeden słabszy dzień. Ale gdy tylko nasycisz swój umysł budującą energią i przekierujesz myśli na odpowiedni tor stosując trening mentalny, już w krótkim czasie znów zaczniesz być gotowy do działania.