Co zrobić gdy brakuje miejsca na narzędzia ogrodowe?

Jesteś pasjonatem ogrodnictwa, a Twoja kolekcja narzędzi ogrodowych wciąż się rozrasta? Często przechowywanie przedmiotów przeznaczonych do pracy w przydomowym ogrodzie staje się poważnym problemem. Jak wygospodarować przestrzeń, która będzie w stanie pomieścić je wszystkie?

Jak rozwiązać brak miejsca w garażu?

Posiadając domek jednorodzinny, należy liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni do wykonywania sezonowych prac ogrodniczych. Nawet jeśli nie zamierzamy uprawiać bujnej roślinności, od pewnych czynności nie uciekniemy. Jedną z nich jest chociażby regularne koszenie trawnika. Narzędzia przeznaczone do prac ogrodniczych muszą być gdzieś przechowywane. Najczęściej decydujemy się na to, by takim miejscem był garaż. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak tylko wówczas, gdy nasz garaż ma wystarczająco dużą powierzchnię, aby pomieścić zarówno nasze auto, jak i narzędzia ogrodowe. Często nie jest to jednak możliwe, a przedmioty przeznaczone do prac w ogrodzie znajdują się wszędzie tam, gdzie nie powinny. Jeśli brakuje nam miejsca w garażu, możemy wypróbować przechowywanie narzędzi ogrodowych pod schodami. Zamontujmy tam półki i szafki, aby narzędzia nie były widoczne na pierwszy rzut oka. Często przestrzeń pod schodami pozostaje niezagospodarowana, podczas gdy może z powodzeniem służyć właśnie jako składzik na narzędzia ogrodowe czy też inne tego rodzaju przedmioty.

Domek narzędziowy idealnym rozwiązaniem

Jeśli nasze narzędzia nigdzie się nie mieszczą, a my sami zmęczeni jesteśmy ciągłym główkowaniem, gdzie schować w domu kolejny sekator, warto pomyśleć o wybudowaniu domku narzędziowego. Domki narzędziowe to bowiem coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród osób mieszkających w domach jednorodzinnych. Można je wybudować zupełnie samodzielnie, bądź też skorzystać z gotowych konstrukcji, które możliwe są do kupienia w atrakcyjnych cenach. Domki narzędziowe najczęściej umieszczane są z tyłu domu – w taki sposób, aby nie rzucać się w oczy, a tym samym nie psuć ogólnego efektu wizualnego, jaki daje nasz ogród. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają miejsca na przechowywanie narzędzi w domu czy też w garażu. Domki narzędziowe wyposażane są najczęściej w specjalne półki, szafki i haczyki, które umożliwiają wygodne przechowywanie wszelkiego rodzaju narzędzi.