Jaki strój do biegania?

Wybierając strój do biegania najlepiej kierować się wygodą i rodzajem materiału. Nie wolno zapomnieć także o odpowiednich butach do biegania. Cały strój do biegania powinien być przystosowany do pory roku lub warunków atmosferycznych.

Co sprawdzi się najlepiej?

Najlepiej sprawdzą się ubrania z elastycznej tkaniny, przylegające do ciała, lecz nie krępujące ruchów. Ważna jest jakość wykonania ubrań, ponieważ w przypadku, gdy ubranie jest porozciągane, szwy przekrzywione, spowoduje to mniejszy komfort użytkowania. Najbardziej popularnymi ubraniami do biegania są t-shirty, dresy, legginsy i bluzy sportowe. Ważna jest również bielizna, w szczególności stanik do biegania dla kobiet.

Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór odzieży sportowej, można z dużą swobodą wybierać kolory i wzory ubrań. Jednak nie wygląd jest najważniejszy. Wybierając strój do biegania lepiej skupić się na tym, czy będzie on praktyczny. Latem ubrania powinny być przewiewne i lekkie, a zimą przyda się bielizna termoaktywna. W chłodniejszych miesiącach niezbędna będzie czapka, komin oraz kurtka nieprzemakalna i przeciwwiatrowa. Nie warto oszczędzać na butach do biegania, które powinny amortyzować obciążenia stawów skokowych i kolanowych. Nie zaleca się biegać w butach bez specjalnej podeszwy.

Jaki materiał wybrać?

Bardzo duże znaczenie dla biegacza ma materiał, z którego wykonane są ubrania do biegania. Materiał powinien być cienki, lekki, przewiewny i elastyczny, dlatego z pewnością sprawdzi się dzianina typu single jersey, która spełnia wymagania dla odzieży sportowej. Dzianina typu single jersey wyróżnia się wysoką jakością i bezpieczeństwem. Może być produkowana w 100% z bawełny lub z bawełny z domieszką elastanu. Dzięki dodaniu elastanu materiał ten jest bardziej elastyczny, co daje większą wygodę podczas biegania. Można wybrać także dzianinę typu single jersey, która w składzie ma wiskozę i elastan. Wiskoza jest przyjaznym dla skóry materiałem, który chroni przed przegrzaniem i nadmiernym poceniem. Dlatego właśnie dzianina ta sprawdzi się podczas biegania.