Łódź – co szczególnie warto zwiedzić?

Każdy region ma swój unikalny styl, który niepodobna pomylić z odmiennym miejscem. Łódź jest w tej dziedzinie naprawdę nieprzeciętna – wielokrotnie można spotkać się opinią, że to jedno z najbardziej nieszablonowych miejsc na na naszej planecie. Pofabryczne miasto uderza wielością zabytków architektury, jakich nie odnajdziemy gdzie indziej. Co wyjątkowo dobrze jest zobaczyć, spędzając tam zaledwie 2 dni?

Zwierzając nowe miasto, bardzo chętnie musimy zmagać się z długim spisem atrakcji i zabytków do zwiedzenia – niestety czas nas ogranicza. Musimy więc przygotować rozsądny plan. Łódzkie ciekawostki to absolutnie nie tylko charakterystyczna ulica Piotrkowska czy uciechy otwarte dla wszystkich w dawnej fabryce Izraela Poznańskiego, a więc współczesnej Manufakturze. Owszem, są to punkty charakterystyczne, jakie trzeba odwiedzić, jednak nie możemy na nich poprzestawać. Zdecydowanie warto udać się też w takie miejsca jak fabryka Geyera, Księży Młyn czy też stara elektrownia EC1. Obowiązkowych punktów jest bez wątpienia znacznie więcej, jednak wszystko będzie zależeć od tego, ile trwa nasz planowany pobyt w Łodzi oraz czy ewentualnie jest szansa, że nieco go przedłużymy. Przyjezdni, którzy będą mogli pozostać na trochę dłużej, najprawdopodobniej ochoczo udadzą się też do ogrodu zoologicznego bądź parku wodnego.

Na naszą uwagę bez wątpienia zasługują też muzea w Łodzi. W tej kwestii wyszukają rzecz dla siebie zarówno miłośnicy reliktów przeszłości, dawnej techniki, jak również sztuki nowoczesnej – nie możemy narzekać na brak wyboru. To właśnie w tym niezwykłym mieście jest otwarte też jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii. Jeśli w pewnym momencie zmęczymy się już równie aktywnym okrywaniem tajemnic miasta, zawsze możemy wybrać się na relaksujący spacer po urokliwych parkach czy też na wędrówkę śladami rozpowszechnionych na cały świat murali. Przemierzając ulice miasta na 100% ujrzymy niejedną rzecz, która mocno nas zauroczy!