Nowoczesne alternatywy dla kominka

biokominek wiszący

Czy zawsze wyposażenie naszych domów musi wyglądać tak samo? Oczywiście, że nie wszystko będzie zależało tu od naszej fantazji oraz ofert tych najbardziej praktycznych. Bardzo ważne na przykład jest dla nas jesienią korzystanie z kominków. A teraz mamy dostępne np. wiszące biokominki.

Czy biokominek wiszący każdemu przypadnie do gustu?

Wiele można mówić o wyposażeniu pomieszczeń, ale przede wszystkim powinniśmy zawsze pamiętać o tym, aby zagwarantować sobie przytulność i praktyczność. W okresie jesiennym i zimowym oczywiście zawsze będziemy chcieli sobie zagwarantować optymalne ogrzewanie. Służą do tego coraz częściej kominki. Konsumenci coraz chętniej w Polsce zwracają się właśnie w stronę tych produktów. Nie wszędzie jednak możemy je zamontować. Okazuje się, że w takiej sytuacji wcale nie musimy rezygnować z tego typu rozwiązań, a doskonałym przykładem będzie biokominek wiszący. Oczywiście, jeżeli chcemy zainstalować takie produkty, to musimy mieć pewność, że ściana, na której będzie zamontowany, jest odporna na wysokie temperatury. Gdyby jednak zdarzyło się, że materiał, który mamy na ścianie nie będzie ognioodporny, to w takich okolicznościach trzeba pomyśleć o wykonaniu izolacji. Dobrą wiadomością dla użytkowników jest to, że biokominek wiszący możemy zamontować na ścianie nośnej, ale także na zwykłych ściankach działowych. Ważne więc, aby była tu izolacja.

W jaki sposób możemy zamontować wiszące biokominki?

Naturalnie, jeżeli chodzi o sposób montażu takich produktów, to musimy konkretnie wiedzieć, jaki model będzie nas interesować. Możemy więc nabyć biokominek wiszący, który będzie zamontowany no uchwytach, które są dołączone do producenta lub też możemy się zdecydować na umieszczenie ich w niedużej wnęce. Jeżeli jednak chodzi o ściany nośne, to drugi scenariusz nie jest zalecany w przypadku ścian nośnych. Poza tym musimy wiedzieć, na jakiej wysokości powinien być zamontowany taki kominek. Tu zresztą jak poinformują nas konsultanci sprzedający takie produkty, panuje dowolność. Wymogiem jest jedynie to, aby kominek znajdował się w odległości co najmniej 50 cm od materiałów, który są palne. Najlepiej zrobimy, jeżeli umieścimy go w odległości około 1 m od tego rodzaju materiałów. W przeciwnym razie mogą one ulec zdeformowaniu. Najczęściej możemy spotkać biokominki zamontowane na wysokości wzroku, ale uzależnione to też będzie od wysokości siedziska. Użytkownicy zawsze chcą mieć taki kominek w polu widzenia.