Wymiary wanny – jakie będą odpowiednie?

wanna z drzwiami

Jeżeli decydujemy się kupić nową wannę, to oczywiście musimy się skoncentrować na praktyczności takiego produktu. Ważna będzie stylistyka, ale kluczowa jest użyteczność. Jednym z ważniejszych czynników będą na pewno wymiary. Wanna przecież nie może być, ani zbyt duża ani zbyt mała, bo chodzi o komfort.

Jak szeroka i długa powinna być wanna z drzwiami ?

Kluczowym zagadnieniem, gdy chcemy nabyć wannę do naszej łazienki, ponieważ stara jest już może zniszczona albo nie była zbyt praktyczna, będzie zastanowienie się nad wymiarami. Nie można jednak do takich kwestii podchodzić pochopnie. Zauważmy, że szerokości wanien będą niezwykle zróżnicowane. W sklepach lub bezpośrednio u producentów możemy nabyć produkty, które mają szerokość 70 cm, ale są też takie modele, które mają nawet półtora metra. Zróżnicowanie, jeżeli zainteresuje nas wanna z drzwiami, będzie także dotyczyć długości. W sklepach dostępne są modele od 100 do 190 cm. W takiej wannie rzeczywiście można się wygodnie wykąpać, ponieważ nawet wysoka osoba mogłaby się swobodnie położyć. Jeżeli więc cenimy sobie relaks w ciepłej wodzie, to na pewno powinniśmy być zadowoleni z takich produktów. Oczywiście decyzja zawsze będzie tu podejmowana indywidualnie, ponieważ chodzi o nasze osobiste predyspozycje oraz oczekiwania. Nikt przecież nie chce trzymać kolan pod brodą. Z drugiej strony możliwe, że metraż naszej łazienki nie będzie znowu pozwalać na kupienie prawie dwumetrowej wanny. Najlepiej, więc takie kwestie przedyskutować z domownikami oraz doradcami klienta.

Optymalna przestrzeń dla wanny

Najlepiej w sytuacji, gdy planujemy taki zakup, jest się udać do sklepu, który oferuje nam takie produkty. Wtedy możemy wannę dotknąć i pooglądać sobie różne modele. Szczególnie jednak często wanna z drzwiami będzie wybierana przez osoby starsze, ponieważ one muszą mieć zagwarantowaną większą mobilność. Drzwiczki pozwalają bez problemu wejść do środka bez żadnego wysiłku, a także wydostać się. Dobrze jest tu też pomyśleć o poręczach dla osób, które mają problemy z poruszaniem się, które powinny być zamontowane w odpowiednim miejscu. Poza tym same wymiary takich wanien to nie wszystko. Musimy pamiętać o tym, aby w łazience przed wanną była odpowiednia ilość miejsca tak, aby wchodzenie i wychodzenie było bardzo wygodne. Poza tym wanna z drzwiami powinna być zlokalizowana w miejscu, gdzie jest odpowiedni odstęp od umywalki albo pralki, czy też innych obiektów, które się tam znajdują.