Trener mentalny – komu z nas może pomóc?

Dosłownie każdego dnia trener motywacyjny odbiera telefon od mocno zaniepokojonego trenera lub rodzica, zabiegającego o wsparcie dla zawodnika, który ma problem z motywacją. „On/ona dosłownie za kilka dni ma wziąć udział w kluczowych zawodach i wcale nie potrafi skupić się na przygotowaniach. Masz jakąś radę? – Jak najbardziej!

Błędnym myśleniem jest przekonanie, że coach to ktoś, kto pracuje, łagodząc problem istniejący w naszych głowach, który zakłóca zdobywanie kolejnych osiągnięć i natychmiastowo pomaga zdobywać medale. W rzeczywistości naprawdę mało z nas posiada tego rodzaju wiedzę na medycznym szczeblu, żeby to zauważyć korzystnie jest poczytać trochę więcej na temat podobnych szkoleń.

Mentalny coaching – jak to działa?

Trening mentalny to pojęcie stosowane zazwyczaj do nazywania konsultantów, którzy używają modelu psychoedukacyjnego do wzmacniania psychologicznych aspektów naszych osiągnięć. Na boisku, w sali chirurgicznej, na scenie, w pracowni czy też na służbie, mamy do czynieni z całym szeregiem zależności wpływających na nasze efektywne działanie. Wszystko, co robimy, zawsze wymaga szczególnej kompilacji sprawności ruchowej, wiedzy i doświadczenia, taktyki i otwartości umysłu.

Trener motywacyjny – warto?

Trenerzy mentalni są profesjonalistami w sferze sportu i psychologii osiągnięć oraz jak nikt inny rozumieją, jak dokładnie podejmowanie decyzji i uczucia wpływają na ostateczną efektywność. Trenerzy mentalni korzystają z tego, żeby pomóc swoim klientom w rozwijaniu umiejętności skupiania uwagi, motywacji, zaparcia i wiary w swoje możliwości. Rozwijanie umiejętności psychologicznych zawsze wymaga systematycznego programu treningowego, który pomoże nam wykorzystać nasze mocne strony. Na tym właśnie opiera się podstawowa forma pomocy świadczonej przez trenera mentalnego.