Właściwości oleju kokosowego a także jego zastosowanie w kosmetyce

Olej kokosowy, dzięki wybitnym cechom korzystnym dla zdrowia oraz pielęgnacyjnym, dobrze sprawdza się nie tylko podczas przygotowywania posiłków, lecz również w kosmetyce. Został doceniony w każdym miejscu świata za sprawą jego dobroczynnego wpływu. Potrzebujesz nawilżyć oraz odbudować włosy lub skórę to olej kokosowy będzie idealnym wyborem. Zastosuj naturalną pielęgnację i przekonaj się, że warto

Naturalny kosmetyk dla skóry.

Olej kokosowy to środek, który posiada duże działanie odżywcze, dlatego bez przeszkód można używać go do nawilżania ciała. Nie tylko poprawia wygląd skóry, ale wpływa także na zmysły za sprawą cudownego zapachu. Olej kokosowy posiada atrybuty odmładzające, działa jako antyutleniacz a także spowalnia namnażanie się wolnych rodników. Jeśli walczysz z przebarwieniami, pomoże Ci rozjaśnić plamki a także złuszczyć martwy naskórek. Można używać go jako maska do rąk. Jest idealny w pielęgnacji delikatnej i wymagającej skóry niemowląt i dzieci. Olej kokosowy nie uczula.

Pełne blasku i mocne włosy!

Masz suche bądź połamane włosy? Użyj nawilżającą odżywkę na włosów. Skutecznym przepisem będzie wczesanie oleju kokosowego w zmęczone włosy oraz zachować na noc. Natomiast, gdy Twoje włosy szybko się przetłuszczają, możesz zastosować olej jedynie na same końce. Po takim zabiegu koniecznie musisz oczyścić włosy szamponem do tradycyjnej pielęgnacji. Zalet oleju jest zdecydowanie więcej. Olej kokosowy pomoże Ci pożegnać się z łupieżem, ponieważ wysoka zawartość kwasów tłuszczowych gwarantuje najlepsze nawilżenie skóry głowy. Wynik z pewnością Cię zadowoli!
Olej kokosowy w pielęgnacji jamy ustnej?

Olej kokosowy to będzie bez dwóch zdań fantastyczna podstawa dla zrobienia pasty do zębów lub środka do płukania ust. Wpływa przeciwbakteryjnie i tym samym pomaga osłonić nasz biały uśmiech przed bolesnym leczeniem u stomatologa. Realizuje działanie, które zapobiega rozrastaniu się próchnicy. Redukuje ponadto krwotok dziąseł i uśmierzy ból mający źródło tą przypadłością. Działa także pozytywnie na nasz oddech. Skorzystaj z naturalnego patentu na świeżość.

Niezastąpiony w depilacji

Od tego momentu standardowe pianki do golenia nie będą Ci potrzebne! Olej kokosowy najskuteczniej wyprze drogeryjne kosmetyki do golenia – bardzo dobrze zmiękczy owłosienie oraz usunie kłopotliwe podrażnienia. Jego funkcje antybakteryjne uchronią Cię przed dyskomfortem podrażnień.

Niełatwo zapomnieć o uniwersalnych atrybutów oleju kokosowego. Może być on zastosowany w wieczornej pielęgnacji niewyłącznie uszkodzonych włosów, skóry a także paznokci. Jego zastosowanie jest wielowymiarowe. Możliwości zestawiania olejku kokosowego z innymi produktami są teoretycznie nieograniczone. Osłabia infekcje bakteryjne, nawilża i wskazuje na działanie przeciwgrzybiczne. Składnikiem bazowym wielu kosmetyków jest olej kokosowy. Kup gotowy produkt lub stwórz go sama w domowym zaciszu. Zastosuj moc wychodzącą się z środka tego tropikalnego orzecha!