Zalew Szczeciński – piękny a pomijany

Znacie Zalew Szczeciński i jego atrakcje? Jeżeli nie, to serdecznie zapraszam do lektury!

Kilka faktów

Zalew Szczeciński to spokojny, dobrze osłonięty akwen o głębokości około 4 metrów. Po całym akwenie mogą spokojnie żeglować tylko łodzie o małym zanurzeniu, ponieważ jego powierzchnia usiana jest mieliznami i sieciami rybackimi. Większe łodzie powinny żeglować po szlaku Szczecin – Świnoujście. Podczas żeglugi po tym akwenie możemy zawijać zarówno do Polskich jak i Niemieckich portów, ponieważ Zalew Szczeciński częściowo znajduje się na terenie Niemiec. Łączna powierzchnia zalewu wynosi 675 kilometrów kwadratowych.

Atrakcje Zalewu Szczecińskiego

Główną atrakcją Zalewu Szczecińskiego jest…. woda, a dokładniej możliwość spokojnej żeglugi po pięknym akwenie wodnym. Dlatego też wybierając się nad Zalew Szczeciński warto wynająć jacht którym będziemy pływać po tym pięknym akwenie wodnym. Wynajem nie jest drogi i koszt spędzenia urlopu na jachcie będzie porównywalny z kosztem wakacji w hotelu.

Obierając Zalew Szczeciński jako destynację naszego urlopu naprawdę warto wynająć łódź, ponieważ akwen ten charakteryzuje się niezwykle malownicza linią brzegową  z wieloma urokliwymi i cichymi zatoczkami.

Tyle jeżeli chodzi o wodę. Na stałym lądzie należy natomiast zapoznać się bliżej ze:

  • Szczecinem
  • Świnoujściem
  • Międzyzdrojami
  • Wyspę Wolin
  • Stępnicą

Natura 2000

Ze względu na wysokie walory przyrodnicze część akwenu została objęta programem Natura 2000. Warto zapoznać się z nim na stronie programu i z bliska poznać te niezwykle cenne przyrodniczo obszary Zalewu Szczecińskiego.

Gorąco polecam WSZYSTKIM spędzenie wakacji na Zalewie Szczecińskim, ponieważ będzie to dla Was niezapomniana, wspominana przez lata przygoda. A może nawet pierwszy krok do zakochania się w żeglarstwie, ponieważ z osobistego doświadczenia wiem, że właśnie wakacje na Zalewie Szczecińskim mogą sprawić, że pokochamy pływanie na łodziach i będziemy chcieli więcej i więcej…..