Jak przygotować się do pierwszej wycieczki kamperem?

Denerwujesz się za kierownicą większego pojazdu? To naturalne, że czujesz się poza strefą komfortu, kiedy po raz pierwszy próbujesz prowadzić samochód kempingowy lub kampery. Ale wiesz, co mówią…życie zaczyna się wtedy, gdy wyjdziesz ze swojej strefy komfortu! Weź więc głęboki oddech i zrelaksuj się – ponieważ zebraliśmy dla Ciebie garść najlepszych wskazówek, które pomogą Ci w pierwszych krokach w prowadzeniu kamperów.

Zasada jazdą kamperami nr 1: zrelaksuj się, zwolnij i ciesz podróżą!

Pozostawienie sobie dużej ilości czasu na dotarcie do celu oznacza, że będziesz mógł spokojnie i powoli podejmować wyzwania w formie różnych przystanków w ciekawych miejscach – i nagradzać się pięknym widokiem po zdobyciu każdego! Jeśli inni uczestnicy ruchu drogowego nie chcą cię cieszyć podobnym wyluzowanym tempem – nie przejmuj się, ale upewnij się, że niecierpliwość kogoś innego nie wpłynie na Twój komfort i bezpieczeństwo jazdy. Zbyt wiele osób zapomina o zasadzie relaksu, Ty nie musisz – dlatego zwolnij i ciesz się podróżą, ponieważ jest to tak samo część doświadczenia z kamperami, jak czekający przystanek na końcu.

Zasada jazdą kamperami nr 2: poznaj swój pojazd!

Informacje na temat kamperów takie jak wysokość i długość znajdziesz bez trudu w zestawie informacji o pojeździe. Jest to niezbędna informacja przy podejmowaniu decyzji, czy dane kampery będą w stanie przejechać np. pod konkretnym mostem. Prawdopodobnie Twój kamper będzie także dłuższy i szerszy niż samochód, który zwykle prowadzisz, więc delikatnie wchodź w zakręty – pamiętaj, aby pozostawić więcej miejsca podczas wychodzenia ze skrzyżowania. Najlepiej, jeśli poczekasz, aż nie będzie żadnych samochodów jadących w pobliżu. Pamiętaj też, że niektóre kempingi pobierają dodatkowe opłaty za dłuższe kampery. Dobrze być poinformowanym na ten temat z wyprzedzeniem.

Wskazówka na koniec: poświęć trochę czasu, zanim wyruszysz, aby nauczyć się odpowiednio korzystać z lusterek bocznych w swoim kamperze, tak aby widzieć jak najwięcej drogi za sobą i potem… używaj ich z lubością, a jazda będzie przyjemna i dużo bardziej bezpieczna.