Modna, przytulna i wygodna – dzianina dresowa

Z czym kojarzy nam się dzianina dresowa? Wiele osób powie, że z ciepłymi swetrami, szalikami lub czapkami. Jednak obecnie materiał ten staje się bardzo popularny i często używany, niezależnie od wieku oraz płci. Produkuje się z niego sukienki, tuniki oraz bluzki. Co warto wiedzieć o dzianinie dresowej?

Dzianiny dresowe— modny wybór

Czym tak naprawdę jest dzianina dresowa? Jest to materiał, który układa się w typowy splot. Wytwarza się ją głównie z przędz bawełnianych wraz z dodatkiem syntetycznych włókien. Dzianina dresowa wyróżnia się elastycznością oraz dobrą cyrkulacją powietrza. W lecie zapewni nam przyjemny chłód, ponieważ izoluje od ciepła. Natomiast w zimie będzie zapewniać komfortowe ciepło. Dzianina ta wyróżnia się też różną gramaturą. W zależności od niej będzie sztywna i gruba albo delikatna i bardziej rozciągliwa, idealnie dopasowująca się do ciała. Materiał ten pozwala na uszycie również eleganckiej odzieży. Dzianiny dresowe są chętnie wybierane przez osoby, które podążają za najmodniejszymi trendami światowymi. Są dostępne w szerokiej barwie kolorów i wzorów, dzięki czemu pozwalają stworzyć idealną stylizację. Materiał ten jest chętnie wybierany również do szycia ubranek dziecięcych.

Jakie są rodzaje dzianiny dresowej?

Wyróżniamy dzianinę dresową drapowaną i niedrapowaną, czyli pętelkową. Dzianina drapowana jest gruba i bardzo ciepła. Charakteryzuje się małym meszkiem na wewnętrznej stronie. Wytwarzane są z niej głównie spodnie i bluzy dresowe. Dzianina niedrapana posiada na jeden ze stron pętelkę, dlatego często nazywana jest pętelkową. Używa się jej do szycia spodni, sukienek, bluzek czy tunik. To materiał bardzo praktyczny, ponieważ nie gniecie się i nie wymaga prasowania. Idealnie nada się na podróże. Produkować można ją z przędz bawełnianych oraz z dodatkiem lycry albo elastanu. Dzięki temu materiał jest elastyczny i trwalszy oraz nie ulega wypychaniu. Dzianiny dresowe dobrej jakości, mogą być również lekkie i cienkie, ale nie powinny być prześwitujące. Zawsze doskonale się układa oraz podkreśla sylwetkę.