Gdzie znaleźć w domu strój na bal przebierańców?

Dzieci uwielbiają się przebierać i odgrywać przeróżne role. Bale przebierańców to również częsty pomysł na imprezę urodzinową dla malucha. Decydując się na takie działanie możesz pozwolić na pełną dowolność w wyborze stroju, albo zrobić imprezę tematyczną. Poznaj sposoby na zrobienie przebrania z tego co znajdziesz w domu.

Codzienne ubranie dziecka z dodatkiem pasujących akcesoriów

To wyjście pewnie podpasuje większości rodziców, bo nie wymaga kupowania części garderoby w odpowiednim rozmiarze. Z garderoby dziecka wybierasz, to czego potrzebujesz w odpowiednim kolorze i do tego dorabiasz pasujące akcesoria. U dziewczynek świetnie sprawdzi się przebranie za motylka, czy wróżkę. Wystarczy spódniczka w pastelowych kolorach, biała bluzeczka i trochę wyobraźni. Jeżeli masz możliwość to dla młodej imprezowiczki dobierz spódniczkę tiulową. Dziewczynki w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym lubią się czuć jak księżniczki, a tiul bezsprzecznie kojarzy się, z bajkowym strojem, Motylek i wróżka nie mogą obejść się bez kolorowych skrzydełek. Możesz je wykonać z papieru, ale zdecydowanie lepiej sprawdzą się takie na drucianym stelażu. Wystarczy ułożony odpowiednio drut odzyskany z wieszaka. Na to nawlecz cienką pończoszkę w odpowiednim kolorze, albo namaluj wzór własnoręcznie. Jeżeli masz pod ręką brokat, koniecznie posyp nim ozdobę. Co prawda wiąże się to z odrobiną bałaganu i świecącymi drobinkami w całym domu, ale zachwyt i radość córeczki wynagrodzą Ci te niedogodności. Do przebrania możesz jeszcze dołożyć tematyczną ozdobę do włosów i gotowe. Z przebraniem dla chłopca uporasz się równie szybko. Z szafy wybierz bluzkę i spodnie w tym samym kolorze. Do spodni doszyj ogon. Łatwo go wykonać z skarpetki lub pończochy wypełnionej watą, lub kawałkami materiału. Do tego z kartonu wytnij maskę kota, albo same uszy kota. Jeżeli decydujesz się na drugą opcję to zadbaj o odpowiednią charakteryzację twarzy. Szybko wykonasz ją przeznaczonymi do ciała farbkami dostępnymi w każdym markecie i sklepie z zabawkami. Jeżeli Twoje dziecko nie jest wrażliwym alergikiem w ostateczności możesz zaryzykować malowanie akwarelą lub nawet własną kredką do oczu. Nie panikuj, jeżeli Twoje zdolności malarskie ograniczają się do najprostszych kompozycji. W najbardziej podstawowej wersji kociego makijażu wystarczą wąsy i różowa kropka na nosie. Bez wątpienia dasz więc radę, a każdy maluch będzie wyglądał w takim stroju uroczo.

Prześcieradło lub bandaż będą postrachem każdej imprezy

Przebranie w klimacie halloween uda się zrobić w każdym domu. Stare, białe prześcieradło, marker i nożyczki wystarczą, żeby stworzyć ducha. Prześcieradło narzuć na dziecko i przytnij na odpowiednią długość tak, żeby za długi materiał nie plątal się miedzy nogami podczas zabawy. Dodatkowo wytnij otwory na oczy i buzię. Możesz na tym poprzestać, ale możesz też w prosty sposób uatrakcyjnić przebranie. Wytnij dodatkowe otwory na ręce lub zszyj przód i tył stroju pod pachami, tworząc coś na kształt ponczo. W pasie możesz przewiązać dziecko kawałkiem kontrastującego materiału lub paskiem. Wokół otworów na oczy i buzię możesz namalować ich przerażające wersje. Jeżeli nie masz dostępnego dużego kawałka materiału, to ich ścinki lub spora ilość bandaży mogą posłużyć za przebranie za mumię. Owijaj niezbyt dbając o szczegóły i równomierny rozkład materiału nogi dziecka, tułów i ręce, a na końcu głowę. Jeżeli przewidujesz, że na imprezie będzie gorąco nie nakładaj dużo bandaża, bo dziecku będzie za ciepło. Czasem lepiej pod spód ubrać białe rajstopki i podkoszulkę, a bandaża nałożyć tylko tyle, żeby zakrył mniej więcej całą powierzchnię ciała, ale jedynie pojedynczą warstwą. Po zakończeniu owijania na bandażu możesz narysować plamy krwi lub robaki, które jeżeli masz czas i wenę możesz też powycinać z papieru lub zrobić z bibułkowych kulek. Klimatyczne przebranie, rodem z piramid egipskich gotowe. Prościej się już chyba nie da, więc bież się do działania.