Kilka sposobów na nowoczesny wystrój łazienki

Łazienki już dawno przestały przypominać wnętrze laboratorium. Do lamusa odchodzą pomieszczenia zabudowane pancerną glazurą, z armaturą wpuszczoną w nieprzepuszczalne wykończenia ścian. Dziś oszczędniej i bardziej funkcjonalnie wykorzystujemy ceramikę, dopuszczając do głosu wiele nieoczywistych sposobów wykończenia wnętrz.

Na ścianę trafiają wodoodporne farby i dekory z zadrukowanego szkła. Kolorystyka nie przypomina tak jak dawniej odcieni szkolnej stołówki, a łączenie barwnych pasów coraz odważniej puka do drzwi do łazienek. Mamy też dużo większy wybór fantazyjnych kształtów wanien i umywalek, nie wspominając o kabinach prysznicowych z niskim brodzikiem i rozmaitymi rodzajami przezroczystych drzwi. Całości obrazu dopełnia oświetlenie. Taśmy LED wpuszczone w załomy na suficie czy nad wanną, punktowe lampy nad zlewozmywakiem czy podświetlenia panelowe mogą diametralnie zmienić obraz łazienki.

Miękkie elementy ocieplą wystrój łazienki

Kolejne elementy wyposażenia i dekoracji (a właściwie obecni jednego i drugiego naraz) należą do bardziej miękkich form. Rolety w kasecie coraz częściej zastępowane są przez lekkie i bardziej przewiewne plisy. Niekiedy do rustykalnego wyposażenia pasować będą firanki – zazdroski, w minimalistycznej wersji wystarczą szyby z mlecznym szkłem do 3/4 wysokości. Niezależnie od koncepcji urządzenia warto postawić na typowe dla łazienki miękkie ozdoby – ręczniki i dywaniki łazienkowe, które ocieplą i dodadzą przytulności nawet najprostszemu wystrojowi.

Ręczniki to coś więcej niż przybory higieniczne

Dostępne na rynku ręczniki często przypominają połączenie tekstylnych arcydzieł z użytecznym, przyjemnym dla skóry dotykiem. To już nie tylko tradycyjna bawełna czy frotte. Także nowatorskie dzianiny z bambusa zapewniają taką samą miękkość jak dawniej, pozwalając jednak dużo szybciej schnąć materii. W ten sposób spełniony zostanie podstawowy warunek, by na ręcznikach nie powstały kolonie drobnoustrojów, które kochają wilgoć i ciepło (tego w łazienkach jest zawsze pod dostatkiem.

Mode dywaniki łazienkowe zawsze na czasie

Sposobów ekspozycji ręczników jest wiele – począwszy od półkach, poprzez wieszanie na panelowych grzejnikach po wieszanie na haczykach. Powinno to zależeć od wzoru czy napisu, które posiada modny ręcznik. Z kolei dywaniki łazienkowe, przytulne i miękkie, powinny zostać dopasowane do kolorystyki wnętrza. Mogą także zachwycać i bawić dowolnymi obrazkami lub napisami. Najlepiej, by pasowały do charakteru miejsca i nie były sprzeczne z koncepcją wystroju.